> > ATROPAT RESTAURANT Logo Design

لوگو رستوران آتروپات | ATROPAT RESTAURANT Logo Design

ATROPAT RESTAURANT Logo Design

آتروپات یا آتورپات (به معنی آذربد یا نگهبان آتش) ساتراپ ماد، فرمانده نیروهای ماد و آلبانی و ساکاسنس (قسمتی از ارمنستان امروزی) در نبرد گوگامل در سال ۳۳۱ پیش از میلاد بوده است. او تا مرگ داریوش سوم در سال ۳۳۰ پیش از میلاد به او وفادار مانده بود و بعد از مرگ داریوش سوم به اردوگاه مقدونی ها پیوست. اسکندر بعد از گذر از اکباتان (همدان) در ابتدای همان سال فرمانروایی ماد را به اکسیدَتِس واگذاشت. اما در سال ۳۲۷ یا ۳۲۸ پیش از میلاد اکسیدَتِس- را که دیگر به وفاداری اش اعتماد نداشت - عزل و دوباره آتروپات را به فرمانروایی آن سرزمین گماشت. آتروپات، بریاکسِس را به واسطه ی شورشی که در استان آتروپاتکان روی داد ، شکست داده و در سال ۳۲۴ یا ۳۲۵ پیش از میلاد در پاسارگاد وی را به اسکندر تحویل داد. او به اندازه ای در نظر اسکندر مقام و منزلت یافت که مدتی بعد با دختر رازدار اسکندر – پردیکاس - ازدواج کرد. او آخرین دیدارش را با اسکندر در ماد به سال ۳۲۳ یا ۳۲۴ پیش از میلاد انجام داد.


طراحی و مفهوم لوگو رستوران آتروپات

در طراحی لوگو رستوران آتروپات پس از بررسی دقیق بازار هدف این رستوان و تاریخچه اسم این برند اصفهانی فرآیند طراحی لوگو در ۱۰ روز کاری صورت گرفت. در طراحی لوگو رستوران آتروپات با توجه به تاریخچه اسم طراحی کارکتر صورت گرفت و هویت اصلی لوگو رستوران آتروپات بر پایه یک جنگجو انجام شد. مسلماً در کنار کارکتر لوگو که حالتی آماده به غذا خوردن دارد نیاز به یک تایپوگرافی لوگو نیز بود. بر این اساس و با توجه به هویت خطی کارکتر لوگو طراحی اسم این رستوران شکل گرفت. با توجه به درخواست کارفرما از یک تایپ انگلیسی برای مشتریان احتمالی برند نیز در لوگو استفاده شد. 


مفهوم رنگ لوگو رستوران آتروپات

رنگ بندی لوگو برای این برند اصفهانی در فرآیند طراحی لوگو کار پیچیده ای نبود. ولیکن کارفرما اصرار بر استفاده از رنگ های مایل به زرد و نارنجی داشت. باتوجه به اشباه این رنگ ها در طراحی لوگو رستوران ها و فست فودها با توجه به رنگ آتش سعی بر این داشتیم که کارفرما را با رنگ های خاص و شیک تری آشنا کنیم . با مشورت و توضیح درباره لوگو و هویت های سازمانی و اشاره رنگ به یک عنصر مهم تر توانستیم رضایت کارفرما را برای انتخاب رنگ فیروزه ای در لوگو جلب کنیم . رنگ فیروزه ای لوگو رستوران آتروپات برگرفته از بناهای سنتی اصفهان است و نماد موقعیت مکانی این رستوان می باشد.

ATROPAT Logo Design Ramin Rafeei
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد