رامین رافعی

گرافیست Graphic Designer

طراح لوگو logo Designer

فریلنسر freelancer

طراح پوستر Poster Designer

رامین رافعی
رامین رافعی
رامین رافعی
رامین رافعی

گرافیست Graphic Designer

طراح لوگو logo Designer

فریلنسر freelancer

طراح پوستر Poster Designer

نوشته بلاگ

لوگو چیست و چرا نیاز به طراحی لوگو دارید؟

آذر ۵, ۱۴۰۰ لوگو
لوگو چیست و چرا نیاز به طراحی لوگو دارید؟

برای اینکه بدانیم لوگو چه کاربردی دارد اول از همه باید بدانیم منظورمان از لوگو چیست؟

لوگو یا نشانه یک عنصر گرافیکی است که شامل نمادهای دیداری است. به شکلی که با طرح خاص حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به شکل تصویری چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … این طرح باید با طرح ها و شکل های مختلف متفاوت باشه و اورا متمایز و غیر تکراری کند.

طراحی‌لوگو را می‌توان با توجه به نوع استفاده به سه گروه کلی تقسیم نمود:

لوگوی تصویری یا سمبل نشان مثل لوگوی شرکت اپل

لوگو‌تایپ یا نشان نوشتاری مثل لوگوی شرکت سامسونگ یا دیزنی

لوگوهای ترکیبی که از هماهنگ شدن لوگوی تصویری و نوشتاری شکل میگیرد. مثل لوگوی برگر کینگ

حال که دانستیم که لوگو چیست باید بدانیم چرا به طراحی لوگو نیازمندیم.

لوگو چیست و چرا نیاز به طراحی لوگو دارید؟

امروزه یک لوگو استاندار برای فعالیت های کوچک و بزرگ یکی  از ضروری ترین موارد به حساب می آید. زیرا لوگو معرف یک کسب و کار است و به فعالیت شما هویت می بخشد. طراحی یک لوگو مناسب به شما کمک می کند که در ذهن مشتریان خود متمایز بمانید. لوگو به شما کمک میکند و به شما هویت می‌بخشد. مشتریان شما در روز ده ها لوگو مختلف را خواهند دید و یک لوگوی اصولی که ارسال پیامی صحیح را همراه با حس خوب انتقال دهند باعث میشود تا مشتریان را ترغیب به خرید محصول یا استفاده ازخدمات شما کنند.

یک لوگو اصولی باید در عین سادگی، پایدا، ماندگار و گویا باشد.

شما برای لوگو یک بار هزینه میکنید و در طول زمان چندین برابر این مبلغ را بدست خواهید آورد. به همین دلیل ترس از هزینه برای طراحی یک لوگو اصولی نداشته باشید. زیرا این هزینه هزینه رشد برند شما به حساب می آید.و ماندگار لوگو برای شناخته شدن شما بسیار مهم است.

اصلی ترین موردی که درباره طراحی لوگو باید به آن توجه کنیم، منحصر به فرد بودن و حامل پیام و هدف اصلی برند می باشد و قطعا بدون شناخت کسب و کار و هدف ها و مخاطبان اصلی آن نمیتوان لوگوی منحصر به فرد بدست آورد. وبسایت هایی که با شعار تبلیغاتی طراحی لوگو رایگان سعی در جذب مخاطب دارند، این کار را به صورت کاملا رایگان و بدون شناخت کسب و کار مورد نظر انجام میدهند .وقتی پایه و اساس یک کار اشتباه باشد، چطور می توان انتظار خروجی مطلوب داشت؟ لوگوهای رایگان به هیچ عنوان انحصاری نیست و معنا و مفهوم مورد نظر را به مخاطب انتقال نمیدهد و ترکیبی بی معنا از رنگ، فونت، شکل و خط می باشد.

چه چیزی باعث می شود یک لوگو موفق شود در حالی که یک لوگوی دیگر شکست می خورد؟
بدیهی است که کیفیت محصول، خدمات مشتری و در دسترس بودن همه عوامل مهم در موفقیت هر شرکت یا برند است. اما اگر همه موارد برابر با یکدیگر باشند، چه چیزی در یک دریای وسیع رقابت یک محصول یا برند را از هم جدا می شود؟
یک لوگو و آرم اصولی می تواند گاهی اوقات شما را متمایز از دیگر رقیبان و شرکت ها کند .بعضی از لوگوهای پایدار جهان را در نظر بگیرید. آنها از اشکالی در لوگو استفاده می کنند که نه تنها متمایز و چشمگیر هستند، بلکه معنی دار و قابل توجه است.

برچسب ها:
درج دیدگاه